ارسال رایگان رزومه/آگهی/فرصت شغلی/خبر/مقاله

 

کتاب "مهندسی هوا در محیط کار" تالیف دکتر احمد نیک پی

کتاب "مهندسی هوا در محیط کار" تالیف دکتر احمد نیک پی

کتاب "مهندسی هوا در محیط کار" با برداشتی آزاد از کتاب آقای راجرز-لی وابک و در تعامل با تجربیات شخصی مولف و در قالب 706 سناریوی کاربردی می باشد.مطالب ارائه شده علاوه بر تامین نیاز دانش آموختگان حوزه های HSE به عنوان کتاب حل تمرین دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در دروس ارزشیابی آلاینده های هوا، نمونه برداری از هوا، تجزیه دستگاهی، سم شناسی، طراحی سیستم های تهویه و تصفیه صنعتی، ارزیابی ریسک، دینامیک گازها و آئروسل ها و ... قابل استفاده است. 


مهندسی هوا در محیط کار

 

مباحث مطرح شده در کتاب: 

فصل 1    : مواجهه تماسی      

فصل 2      : دز جذبی              

فصل 3      : غلظت گازها و بخارها         

فصل  4   : غلظت بخار اشباعی             

فصل 5    : ذرات هوابرد (غلظت، رفتار آئرودینامیک)          

فصل 6    : تجزیه و تحلیل نمونه های هوا              

فصل 7    : انتشار و نرخ انتشار             

فصل 8    : کنترل آلودگی       

فصل 9    : دانسیته  

فصل 10  : گازهای کامل        

فصل 11  : فشار جزئی اکسیژن             

فصل 12  : کالیبراسیون          

فصل 13  : کیفیت هوا در محیط های داخلی           

فصل 14  : سایکرومتری        

فصل 15  : احتراق 

فصل 16  : ایمنی    

فصل 17  : تهویه رقیق سازی 

فصل 18  : تهویه موضعی      

 

دیباچه کتاب: 

 ارتباط کم رنگ دانشگاه و صنعت، منجر به کم رنگ شدن رابطه استاد- شاگردی در سال های اخیر شده است. دانشجویان شاغل به تحصیل، پس از دانش آموختگی و ورود به بازار کار با نیازهای واقعی رشته خود آشنا می شوند ولی به سبب کمبود در دوره های باز آموزی و همچنین ضعف در سیستم های ارتباط دانشگاه با دانش آموختگان، غالبا قادر به تامین نیازهای واقعی خود نیستند. وضعیت مشابهی هم در مورد دانش آموختگان حوزه های ایمنی، بهداشت و محیط زیست وجود دارد و روابط کاری با دانش آموختگان در سال های اخیر، به خوبی موئد فاصله زیاد بین کیفیت علمی و فنی دانش آموختگان با نیازهای واقعی بازار کار بود. در پاسخ به این نیاز و به عنوان یک وظیفه اجتماعی نگارش کتابی کاربردی و فارغ از مباحث نظری که پاسخگوی نیازهای دانش آموختگان در حوزه هوا و مسایل مرتبط با آن باشد را بر خود ضرورت دانستم.کار نگارش کتاب آغاز شد ولی گستردگی مطالب و اهتمام در طرح سناریوهای کاربردی مانع از جمع بندی آنها می شد تا اینکه در اواخرسال 1393به طور اتفاقی با کتاب  آلاینده های هوا، تهویه و اقتصاد در بهداشت صنعتی تالیف آقای Roger Lee Wabeke آشنا شدم. مولف فردی مجرب در حوزه ایمنی، بهداشت هستند و این مطلب از کیفیت مثال ها و سبک نگارش ایشان آشکار بود. به این ترتیب کار نگارش کتاب "مهندسی هوا در محیط کار" با برداشتی آزاد از کتاب آقای راجرز-لی وابک و در تعامل با تجربیات شخصی آغاز و در قالب 706 سناریوی کاربردی به اتمام رسید. مطالب ارائه شده علاوه بر تامین نیاز دانش آموختگان حوزه های HSE به عنوان کتاب حل تمرین دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در دروس ارزشیابی آلاینده های هوا، نمونه برداری از هوا، تجزیه دستگاهی، سم شناسی، طراحی سیستم های تهویه و تصفیه صنعتی، ارزیابی ریسک، دینامیک گازها و آئروسل ها و ... قابل استفاده خواهد بود.
امیدوارم اثر پیش رو، ضمن تامین بخشی از نیازهای کارشناسان حوزه های HSE ،با دریافت نظرات سازنده، در سال های آتی بهبود یابد.
دکتر احمد نیک‌پی  -  گروه بهداشت حرفه ای،دانشکده بهداشت -  دانشگاه علوم پزشکی قزوین
 

ارایه دهنده کالا/ خدمت
انتشارات فن آوران
قیمت
50,000تومان

کتاب "مهندسی هوا در محیط کار" تالیف دکتر احمد نیک پی

شهر/استان/منطقه
تهران
نوع آگهی
آگهی معرفی کتاب
تاریخ آخرین تغییر
جمعه, 27 مهر, 1397
nikvent

به اشتراک گذاری این صفحه: