ارسال رایگان رزومه/آگهی/فرصت شغلی/خبر/مقاله

 

ایمنی ترددهای دریایی و مقابله با آلودگی دریا در راس امور

ثبت شده توسط samanehj64 - سه شنبه, 05/09/1397 - 12:48
ایمنی ترددهای دریایی و مقابله با آلودگی دریا در راس امور

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، سیاوش ارجمندزاده با بیان اینکه توسعه در امور حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی در دریا، بطور عمده مربوط به ایمنی دریانوردی، مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی و نظارت بر ساخت و سازها در سواحل است، اظهار داشت: سعی داریم این حوزه ها را با اهتمام و جدیت بیشتری دنبال کنیم.

وی یادآورشد: بزرگ ترین پایانه های نفتی و پتروشیمی کشور در استان بوشهر واقع شده که این امر ایجاب می کند در ارتباط با موضوع محیط زیست دریایی نیز اهتمام جدی داشته باشیم.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار داشت: در حوزه توسعه زیرساخت های بندری در سال‌های گذشته اقدام‌های خوب و موثری انجام گرفته که باعث رونق تجارت و افزایش تردد شناورهای تجاری در بنادر استان شده ولی با این وجود نیاز است در زمینه امور حاکمیتی دریایی تمرکز بیشتری صورت و با سرعت بخشی بیشتر باید این حوزه را با توسعه زیرساخت‌های بندری همگام کنیم.
وی بیان کرد: تحقق این مهم بدون شک به بهره‌برداری موثرتر و بهینه‌ای از زیرساخت‌های موجود در استان بوشهر نیز کمک فراوانی می‌کند.
ارجمندزاده ادامه داد: در حوزه زیرساخت‌های مرتبط با توسعه فعالیت‌های صادراتی کارهای خوبی انجام شده ولی باید بررسی لازم برای ظرفیت‌های صادراتی استان بوشهر صورت گیرد.

وی ادامه داد: در صادرات یک بخش مربوط به صادرات کالاهای نفتی و بخشی نیز غیر نفتی است که با کار بیشتر روی آن باید ظرفیت های اصلی را شناسایی و به طور ویژه برای آنها برنامه ریزی کنیم.

به اشتراک گذاری این صفحه: