به سرور جدید پایگاه اطلاعات ایمنی خوش آمدید.

کاربر عزیز:به پایگاه اطلاعات ایمنی خوش آمدید.

  • در حال حاضر به دلیل عدم ورود به سایت قادر به مشاهده اطلاعات کامل صفحات و بهره مندی از خدمات سایت نیستیتد. عضویت در سایت برای همگان مجاز، کاملا رایگان و در کمتر از دو دقیقه قابل انجام است:  ورود به سایت -  ایجاد حساب کاربری جدید 

  • چنانچه قبلا جهت عضویت در سایت اقدام کرده اید اما موفق به عضویت نشده اید ضمن عذرخواهی به اطلاع می رسانیم که مشکل مذکور رفع شده و از شما خواهشمندیم که یکبار دیگر با استفاده از نام کاربری جدید حساب خود را ایجاد کنید. در صورت ادامه مشکل از طریق شماره 09304240147 با ما ارتباط بر قرار نمایید.  

کارخانه تولید درب و پنجره ملایر در آتش سوخت

ثبت شده توسط admin_sssj - پنجشنبه, 09/23/1396 - 17:09
تصویر

وحید جوادی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مورد حادثه از دو ناحیه کارگاه تولیدی و موتورخانه دچار حریق شده بود، افزود: به علت حجم نسبتاً زیاد آتش‌سوزی، دو اکیپ عملیاتی بلافاصله در محل مستقر شدند .

وی با اشاره به اینکه نیروها به محض ورود حریق ناشی از سوختن منابع گازوئیل را به وسیله سرنازل کف‌ساز و با استفاده از مخلوط آب و کف مکانیکی و سنگین پروتئینی مهار کردند، ادامه داد: آتش‌نشانان همزمان پروفیل‌های موجود را اطفاء کرده و در آخر به وسیله آب‌پاشی بشکه‌های حاوی گازوئیل را خنک کردند .

جوادی با بیان اینکه هنوز علت دقیق حادثه مشخص نیست، یادآور شد: یک کارگاه تولیدی مصنوعات چوب واقع در کمربندی بروجرد، کوچه کارخانه قند نیز دچار حریق شد که احتمالا علت آتش‌سوزی عدم رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسیله گرمایشی درون کارگاه بوده است .

وی با اشاره به اینکه این حادثه در نهایت منجر به خسارت مالی شد، اظهار کرد: آتش‌نشانان در دو اکیپ عملیاتی از واحد 15 خرداد و مرکز حریق را اطفا کردند و طی آن نیروها به وسیله قفل بر درب ورودی کارگاه را برای نفوذ به حریق باز کرده و با استفاده از ماسک تنفسی و پوشش آب حریق را مهار کردند .

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ملایر به بروز یک مورد انفجار در اثر تجمع گاز شهری اشاره کرد و گفت: پس از اعلام سامانه 125، نیروهای آتش‌نشانی در محل مستقر شدند .

وی افزود: عدم صحیح نصب شیلنگ گاز بخاری و عدم استاندارد بودن محل خروج گاز سمی از دودکشی که در محوطه حیاط بوده و به وسیله دیوارهای بلند محصور شده بود که از طریق کانال و دریچه کولر به درون محل نشیمن ساختمان وارد می‌شد و باعث سمی شدن محوطه اتاق به اضافه نشت گاز در محل شده بود .

جوادی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان ابتدا با باز کردن درب و پنجره‌ها محوطه را تهویه و پاکسازی کردند و نکات ایمنی لازم را متذکر شدند که خوشبختانه قبل از هر گونه حادثه غیرقابل جبران و اطلاع‌رسانی به موقع همشهریان، عملیات ایمن‌سازی توسط عوامل آتش‌نشانی انجام شد و مأموریت پایان پذیرفت .

زمان وقوع حادثه

عدم نمایش کلیه اطلاعات این صفحه برای شما:

کاربر عزیز:به دلیل عدم ورود شما به سایت، بخشی از اطلاعات این صفحه برای شما نمایش داده نمی شود.  برای رفع این مشکل، ورود به سایت ضرورت دارد. چنانچه به هر دلیلی تاکنون نسبت به عضویت در سایت اقدام ننموده اید لطفا نسبت به ایجاد حساب کاربری جدید اقدام فرمایید. عضویت در سایت برای همگان مجاز و کاملا رایگان می باشد.