به سرور جدید پایگاه اطلاعات ایمنی خوش آمدید.

کاربر عزیز:به پایگاه اطلاعات ایمنی خوش آمدید.

  • در حال حاضر به دلیل عدم ورود به سایت قادر به مشاهده اطلاعات کامل صفحات و بهره مندی از خدمات سایت نیستیتد. عضویت در سایت برای همگان مجاز، کاملا رایگان و در کمتر از دو دقیقه قابل انجام است:  ورود به سایت -  ایجاد حساب کاربری جدید 

  • چنانچه قبلا جهت عضویت در سایت اقدام کرده اید اما موفق به عضویت نشده اید ضمن عذرخواهی به اطلاع می رسانیم که مشکل مذکور رفع شده و از شما خواهشمندیم که یکبار دیگر با استفاده از نام کاربری جدید حساب خود را ایجاد کنید. در صورت ادامه مشکل از طریق شماره 09304240147 با ما ارتباط بر قرار نمایید.  

ایمنی ساختمان های دولتی بحران جدید پایتخت/ شهرداران گذشته با هدف منافع مالی بی ضابطه ساخت و ساز کردند

ثبت شده توسط samanehj64 - سه شنبه, 11/24/1396 - 12:06
ایمنی ساختمان های دولتی بحران جدید پایتخت

سلمان خدادادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه یکی از معضلات اساسی تهران قبل از بررسی استحکام ساختمان ها نوع ساخت و ساز آنها در جهت امدادرسانی است، گفت:‌ درصورت وقوع حادثه و یا اتفاقی خدمات رسانی به مردم بسیار سخت و دشوار است، متاسفانه شهرداران در طی سالیان گذشته اقداماتی را در شهرسازی انجام دادند که درصورت وجود یک مشکل جزیی هم تمامی معابر و مسیرها مسدود خواهد شد.

نماینده مردم ملکان درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه درخیابان های 18 متری برج های 40 متری ساخته شده است، افزود:‌ کافی است یک ساختمان دچار آسیب شده و یا در زلزله ای ریزش کند، قطعا امدادرسانی ها به مردم دچار مشکل خواهد شد؛ بنابراین پیش از توجه به هرمسئله ای باید به دلیل عدم رعایت اصول شهرسازی درتهران درجهت ایجاد منافع بیشتر مسئولان مربوطه را مذمت کرد؛ متاسفانه تراکم فروشی ها تنها با هدف اداره شهر بوده و هیچ تاثیرمثبتی برای تهران نداشته است.

وی با بیان اینکه نوع ساخت و سازهای پایتخت نشانی از فاجعه ملی است، تصریح کرد:‌ اکثر ساختمان های مسکونی و دولتی درتهران جدید بوده و متعلق به همین چند سال اخیر است، قطعا بخش وسیعی از ساختمان های دولتی در همین چند سال اخیر ساخته شده است؛ بنابراین اگر این بناها از استحکام لازم برخوردار نیست، نشان از وجود شرایط نابسمان بر شهرسازی پایتخت دارد؛ در این شرایط باید از مسئولان شهری پرسید که چگونه مجوزهای ساخت و ساز را صادر کردند.

خدادادی با اشاره به اینکه درصورت وجود مشکلات ایمنی چطورمجوزهای لازم برای سکونت صادر شده است، گفت:‌ ساخت و سازها انجام و مجوزهای لازم برای سکونت صادر شده است، در حال حاضر چطور ممکن است که بگوییم ساختمان های اداری و دولتی درتهران ایمن نیستند؛ تمامی مسئولان شهری از گذشته تا کنون باید نسبت به این مسئله پاسخگو باشند؛ حتی باید متخلفان را نیز مجازات کرد، اگر بناهای سیستم اداری کشور امن نباشد، پس وای به حال ساختمان های مسکونی توسط خود مردم ساخته شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه شهرداری باید در این دوره به هرنحوی از این مسائل جلوگیری کند، افزود:‌ حداقل برای ساخت و سازهای جدید شهرداری مقاوم سازی را در دستور کار قرار دهد، به مسئولان ساختمان های نا ایمن تذکر داده و نسبت به این مسئله بی توجهی نکند.

عدم نمایش کلیه اطلاعات این صفحه برای شما:

کاربر عزیز:به دلیل عدم ورود شما به سایت، بخشی از اطلاعات این صفحه برای شما نمایش داده نمی شود.  برای رفع این مشکل، ورود به سایت ضرورت دارد. چنانچه به هر دلیلی تاکنون نسبت به عضویت در سایت اقدام ننموده اید لطفا نسبت به ایجاد حساب کاربری جدید اقدام فرمایید. عضویت در سایت برای همگان مجاز و کاملا رایگان می باشد.