به سرور جدید پایگاه اطلاعات ایمنی خوش آمدید.

کاربر عزیز:به پایگاه اطلاعات ایمنی خوش آمدید.

  • در حال حاضر به دلیل عدم ورود به سایت قادر به مشاهده اطلاعات کامل صفحات و بهره مندی از خدمات سایت نیستیتد. عضویت در سایت برای همگان مجاز، کاملا رایگان و در کمتر از دو دقیقه قابل انجام است:  ورود به سایت -  ایجاد حساب کاربری جدید 

  • چنانچه قبلا جهت عضویت در سایت اقدام کرده اید اما موفق به عضویت نشده اید ضمن عذرخواهی به اطلاع می رسانیم که مشکل مذکور رفع شده و از شما خواهشمندیم که یکبار دیگر با استفاده از نام کاربری جدید حساب خود را ایجاد کنید. در صورت ادامه مشکل از طریق شماره 09304240147 با ما ارتباط بر قرار نمایید.  

ایمنی راه‌آهن در شرایط بحرانی ناشی از بارش برف و کولاک

ثبت شده توسط samanehj64 - دوشنبه, 11/23/1396 - 18:40
ایمنی راه‌آهن در شرایط بحرانی ناشی از بارش برف و کولاک

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وزارت راه و شهرسازی؛ خسرو رشیدی، مدیرکل دفتر ایمنی و نظارت بر شبکه شرکت راه آهن با اشاره به تمهیدات شرکت راه آهن در قبال اخطاریه سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی همراه با برف و کولاک از امروز (دوشنبه ،۲۳ بهمن ماه) اظهار کرد: تمهیدات در راستای دستور العمل های فصل سرما است و همچنین با ابلاغ اخطاریه ها و اطلاعیه ها به ادارات کل مناطق از آنها خواستیم تا تمهیدات لازم را بر اساس دستور العمل ها و با توجه به شرایط استان ها در نظر بگیرند.

وی افزود: یکی از تمهیدات مربوط به آمادگی قطارهای نجات در زمان بارش برف و کولاک است که باید پرسنل آن با توجه به شرایط اضطراری در شیفت خود مستقر و از آمادگی لازم برخوردار باشند.

به گفته وی؛ از ماشین آلات دیزل سنگین و ماشین برف روب، برای بازگشایی مسیر استفاده می شود.

وی یادآور شد: در مواقع اضطراری، پیش از حرکت قطار اصلی و برای بازدید از خطوط یک دستگاه درزین جهت بازبینی خط اعزام می شود. همچنین در مقاطعی که سوابق ریزش وجود دارد نیز نگهبان در نظر گرفته می شود تا تمام شرایط تحت کنترل قرار گیرد.

مدیرکل دفتر ایمنی و نظارت بر شبکه شرکت راه آهن با اشاره به اهمیت نگهداری ایستگاه های قطار در شرایط اضطراری، گفت: برف روبی سکوها و تجهیز نمازخانه ها جهت تامین رضایت مسافرانی که در ایستگاه ها انتظار می کشند در اولویت قرار دارد تا بر اثر سرما و برف مشکلی به وجود نیاید.

رشیدی با اشاره به رابطه کاهش دید افقی و کاهش سرعت قطار و تاخیر قطارها در زمان افزایش شدت بارش برف و کولاک گفت: دو راهکار پیش رو برای مدیریت موقعیت های این چنین وجود دارد؛ راهکار اول حاکی از حذف برنامه حرکت قطارها به صورت یکی درمیان یا بیشتر است و راهکار دوم؛ بهره گیری از همکاری مردم به منظور مدیریت حرکت قطارها، اما با در نظر گرفتن تاخیر است که در هنگام بارندگی شدید برف و باران احتمال مواجهه با راهکار دوم وجود دارد.

وی با بیان اینکه راه آهن تنها وسیله ای است که در شرایط بحرانی نیز قابلیت تردد دارد، گفت: تلاش شبانه روزی همکاران ما در ۲۴ ساعت بحرانی ۷ و ۸ بهمن ماه باعث شد که تردد ها برقرار باشد و در همان زمان حدود ۱۵۰ هزار مسافر را جابجا شد.

مدیرکل دفتر ایمنی و نظارت بر شبکه شرکت راه آهن در خاتمه گفت: طی ۴ روز اخیر اطلاعیه هایی از سازمان هواشناسی دریافت و بر همین اساس تمهیدات اندیشیده شد تا مناطق راه آهن ستاد بحران تشکیل دهند و ایستگاه های تشکیلاتی به صورت آماده باش قرار بگیرند تا شرایط را مدیریت کنند.

عدم نمایش کلیه اطلاعات این صفحه برای شما:

کاربر عزیز:به دلیل عدم ورود شما به سایت، بخشی از اطلاعات این صفحه برای شما نمایش داده نمی شود.  برای رفع این مشکل، ورود به سایت ضرورت دارد. چنانچه به هر دلیلی تاکنون نسبت به عضویت در سایت اقدام ننموده اید لطفا نسبت به ایجاد حساب کاربری جدید اقدام فرمایید. عضویت در سایت برای همگان مجاز و کاملا رایگان می باشد.