به سرور جدید پایگاه اطلاعات ایمنی خوش آمدید.

کاربر عزیز:به پایگاه اطلاعات ایمنی خوش آمدید.

  • در حال حاضر به دلیل عدم ورود به سایت قادر به مشاهده اطلاعات کامل صفحات و بهره مندی از خدمات سایت نیستیتد. عضویت در سایت برای همگان مجاز، کاملا رایگان و در کمتر از دو دقیقه قابل انجام است:  ورود به سایت -  ایجاد حساب کاربری جدید 

  • چنانچه قبلا جهت عضویت در سایت اقدام کرده اید اما موفق به عضویت نشده اید ضمن عذرخواهی به اطلاع می رسانیم که مشکل مذکور رفع شده و از شما خواهشمندیم که یکبار دیگر با استفاده از نام کاربری جدید حساب خود را ایجاد کنید. در صورت ادامه مشکل از طریق شماره 09304240147 با ما ارتباط بر قرار نمایید.  

چرا سانچی نتوانست فرار کند؟

ثبت شده توسط admin_sssj - سه شنبه, 10/26/1396 - 17:59
www.imeny.ir

سیستم‌های ایمنی زمانی قابل استفاده هستند که حریق قابل کنترل باشد اما نوع محموله و انفجار آن جلوی هر گونه عکس‌العمل را از کارکنان سانچی گرفت.

برخورد کشتی‌ها به‌دلایل مختلف اتفاق می‌افتد اما حادثه‌ای به این شکل جز یک مورد که آن نیز موجب کشته شدن همه کارکنان نفتکش شد مشابه دیگری نداشته است.

منطقه حادثه، منطقه پرتردد و تعداد کشتی‌های ماهیگیری در آنجا زیاد است و وجود چند صد کشتی ماهیگیری قدرت مانور نفتکش را کم می‌کند.

اگرچه سرعت کشتی‌های باری و نفتکش کم است اما آنها توان مانور بسیار کمی دارند و برای تغییر مسیر نیز چهار، پنچ دقیقه زمان نیاز است.

البته درحال حاضر اظهارنظرها گمانه‌زنی است و باید جعبه سیاه کشتی بررسی شود تا ابعاد مختلف حادثه مورد بررسی قرار گیرد وابهام‌ها برطرف شودد.

اینکه گفته می‌شود برخورد به‌دلیل اختلال در سیستم «ای‌آی‌اس» بوده درست نیست. زیرا برای کشتی‌های بزرگ این سیستم قابل اتکا نیست و آنها از رادار استفاده می‌کنند. پس به نظرمی رسد اشکال در سیستم ای‌آی‌اس نمی‌تواند دلیل برخورد باشد زیرا کشتی‌ها به آن متکی نیستند. حال آنکه «ای‌آی‌اس» به ناوبری کمک می‌کند اما برای آن حیاتی نیست.

عدم نمایش کلیه اطلاعات این صفحه برای شما:

کاربر عزیز:به دلیل عدم ورود شما به سایت، بخشی از اطلاعات این صفحه برای شما نمایش داده نمی شود.  برای رفع این مشکل، ورود به سایت ضرورت دارد. چنانچه به هر دلیلی تاکنون نسبت به عضویت در سایت اقدام ننموده اید لطفا نسبت به ایجاد حساب کاربری جدید اقدام فرمایید. عضویت در سایت برای همگان مجاز و کاملا رایگان می باشد.