ارسال رایگان رزومه/آگهی/فرصت شغلی/خبر/مقاله

 

چرا سانچی نتوانست فرار کند؟

ثبت شده توسط admin_sssj - سه شنبه, 10/26/1396 - 17:59
www.imeny.ir

سیستم‌های ایمنی زمانی قابل استفاده هستند که حریق قابل کنترل باشد اما نوع محموله و انفجار آن جلوی هر گونه عکس‌العمل را از کارکنان سانچی گرفت.

برخورد کشتی‌ها به‌دلایل مختلف اتفاق می‌افتد اما حادثه‌ای به این شکل جز یک مورد که آن نیز موجب کشته شدن همه کارکنان نفتکش شد مشابه دیگری نداشته است.

منطقه حادثه، منطقه پرتردد و تعداد کشتی‌های ماهیگیری در آنجا زیاد است و وجود چند صد کشتی ماهیگیری قدرت مانور نفتکش را کم می‌کند.

اگرچه سرعت کشتی‌های باری و نفتکش کم است اما آنها توان مانور بسیار کمی دارند و برای تغییر مسیر نیز چهار، پنچ دقیقه زمان نیاز است.

البته درحال حاضر اظهارنظرها گمانه‌زنی است و باید جعبه سیاه کشتی بررسی شود تا ابعاد مختلف حادثه مورد بررسی قرار گیرد وابهام‌ها برطرف شودد.

اینکه گفته می‌شود برخورد به‌دلیل اختلال در سیستم «ای‌آی‌اس» بوده درست نیست. زیرا برای کشتی‌های بزرگ این سیستم قابل اتکا نیست و آنها از رادار استفاده می‌کنند. پس به نظرمی رسد اشکال در سیستم ای‌آی‌اس نمی‌تواند دلیل برخورد باشد زیرا کشتی‌ها به آن متکی نیستند. حال آنکه «ای‌آی‌اس» به ناوبری کمک می‌کند اما برای آن حیاتی نیست.

به اشتراک گذاری این صفحه: