ارسال رایگان رزومه/آگهی/فرصت شغلی/خبر/مقاله

 

دعوت از وزارت کشور برای بررسی وضعیت ایمنی پایتخت

ثبت شده توسط admin_sssj - سه شنبه, 10/26/1396 - 17:43
دعوت از وزارت کشور برای بررسی وضعیت ایمنی پایتخت

به گزارش خبرنگار شبستان، احمد مسجدجامعی در سی و هشتمین جلسه شورا با اشاره به حادثه پلاسکو گفت: در زمان وقوع حادثه پلاسکو رییس جمهور هیئتی برای تهیه و ارایه گزارش ملی از حادثه پلاسکو تعیین کرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: ارایه راهکارهای پیشگیری از چنین حوادثی و اصلاحات ساختاری در سطح ملی، محلی و منطقه ای برای جلوگیری از وقوع حادثه از اهداف کمیته ملی حادثه پلاسکو بود.

وی با بیان اینکه نهادها و سازمان های مستقر گزارش هایی در خصوص حادثه پلاسکو تهیه کرده اند، گفت: اما اکنون که یک سال از وقوع حادثه گذشته است باید ببینیم چه اقداماتی در خصوص پلاسکو انجام شده است.

مسجدجامعی خطاب به وزارت کشور گفت: از وزارت کشور سوال می کنم در خصوص اقداماتی که باید برای حادثه پلاسکو انجام می شده.

وی ادامه داد: تعیین متولی اصلی مدیریت بحران در شهرهای بزرگ از جمله تهران یکی از مواردی است که در کمیته مذکور تصویب شده است اما هنوز وضعیت آن مشخص نشده است.

مسجدجامعی ادامه داد: مشخص کردن نسبت مدیریت بحران کشور با مدیریت بحران شهرداری تهران از دیگر مواردی بوده است که تعیین تکلیف نشده است.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در ارتقای سطح ایمنی جامعه و اطلاع رسانی گفت: در زمان وقوع حادثه پلاسکو اخبار، تصاویر و گزارش های متعددی از طریق رسانه ها و مطبوعات منعکس شد که سطح اطلاعات و آموزش های افکار عمومی را بسیار بالا برد.

به اشتراک گذاری این صفحه: